poniedziałek, 15 czerwca 2015

Szybie uzupełnianie paznokci- IBD krok po kroku

Szybie uzupełnianie paznokci- IBD krok po kroku


Uzupełnianie/ odnowa może być nie lada problemem dla początkujących ponieważ nie wiemy od czego zacząć, co piłować i jak piłować, co nakładać. Tym bardziej, jeżeli położyliśmy hybrydę- jak obchodzić się z paznokciami z manicure hybrydowym? Jak je uzupełnić? Zapraszam was serdecznie na artykuł, w którym dokładnie i krok po kroku wyjaśnię wam jak postępować aby uzupełnić nasze piękne pazurki. Oprzemy się tutaj o żele IBD, które są żelami trójfazowymi. Zapraszam serdecznie.

Zacznijmy od podstawowych informacji. Żele IBD są żelami trójfazowymi. Oznacza to, że musimy użyć do stylizacji aż trzech żeli tj bonder, żel budujący i żel nabłyszczający. Jak obchodzić się z bonderem? Bonder nakładamy na paznokieć bardzo cieniutko i utwardzamy w lampie. Czynność tą wykonujemy zaraz po nałożeniu i wyschnięciu primer' u. A więc krok po kroku:

 • Dezynfekcja- Dezynfekujemy dłonie uprzednio umyte. Mogą nam pomóc w tym kroku płyny z atomizerem do dezynfekcji skóry i dłoni dostępne w każdym sklepie ze stylizacją paznokci.

 • Odsunięcie skórek- odsuwamy skórki kopytkiem ale nie wycinamy ich. Wycinanie wykonujemy ew. po wykonaniu stylizacji ponieważ kiedy piłujemy pazurki- możemy łatwo naruszyć wał około paznokciowy pilnikiem i zranić się. Wycinanie nie jest ogólnie polecane ponieważ skórki zarastają wtedy szybciej a sama skóra staje się grubsza.

 • Spiłowanie masy- W naszym przypadku mamy hybrydę, więc oczywiście pozbywamy się jej piłując ją. Pod hybrydą mam paznokcie tylko z coverem więc spiłowuję nadmiar masy na linii stresu, po bokach oraz na granicy z paznokciem naturalnym. Miejsce między żelem a paznokciem naturalnym wyrównujemy. Jest to proces mozolny więc może nam pomóc w tym frezarka. Paznokcie odpylamy szczoteczką, przemywamy np cleanerem.


 • Primer- nakładamy primer tylko na naturalny paznokieć uważając przy tym aby płyn nie dostał się na tipsa ponieważ może on nawet popękać lub zżółknąć.

 • Bonder- Nakładamy cieniutko bonder i utwardzamy w lampie.

 • Cover- Nakładamy cover cieniując go przy wale okołopaznokciowym. Utwardzamy w lampie. Jeżeli kolor nie jest satysfakcjonujący czynność powtarzamy.

 • Warstwa budująca- to największy problem dla początkujących. Na pędzel nakładamy żel i zdejmujemy go na środku paznokcia. Bardzo cienkie warstwy żelu przeciągamy samym włosiem w górę, na boki i w dół paznokcia. Ważne jest aby nie pozalewać skórek, zachować odległość od wału na ok milimetr (linia włosa czyli odległość od skórek na grubość włosa). Ważne jest również aby miejsce na lini stresu miało wzmocnienie. Zasada jest taka, że im ładniej zbudujemy krzywą C, tym mniej piłowania będziemy mięli przy opracowaniu pazurka. Żel utwardzamy w lampie


 • Opracowanie pazurka: Przemywamy lepką masę cleanerem i zaczynamy wyrównywać paznokcie pilnikiem papierowym. Zachowajmy ostrożność jeżeli chodzi o skórki. Po pilniku wszystkie paznokcie możemy dodatkowo wyrównać blokiem polerskim. Odpylamy paznokcie, przemywamy.

 • Żel nabłyszczający: Nakładamy żel nabłyszczający i utwardzamy w lampie.Niektóre żele wymagają przemywania, inne natomiast nie. Wszystko zależy od producenta naszych produktów.


 • Oliwka- teraz wystarczy wmasować oliwkę w skórki i cieszyć się pazurkami przez ok miesiąc aż do następnego uzupełnienia.


 • Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz