czwartek, 5 marca 2015

Jak zmatowić lakiery hybrydowy aby móc malować farbami akrylowymi? 3 sposoby!

Jak zmatowić lakiery hybrydowy aby móc malować farbami akrylowymi? 3 sposoby!
Farbą Akrylową po hybrydzie?? Jak?


Wszyscy wiemy jak wykonać Manicure hybrydowy. Być może wiemy też jak malować żelem po hybrydzie czy wykorzystać zdobienia sugar effect. Jeżeli nie wiecie to nic straconego ponieważ na mojej stronie na pewno znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania. Dzisiaj jednak zajmiemy się tematem hybryda z farbą akrylową. Wiemy, że farby lepiej trzymają się powierzchni matowych. Piłować hybrydę? Może coś nałożyć? Zapraszam na Artykuł w którym dowiecie się jak wykorzystać farby akrylowe na hybrydach aby zdobienie było efektowne i nasycone kolorami. Koniecznie musicie to przeczytać

Płyny? Piłowanie? A może.....?


Pominiemy od razu tutorial na zrobienie manicure hybrydowego w domu ponieważ możecie o tym przeczytać (i zobaczyć wideo) właśnie tu czyli na www.nailkosmetisch.blogspot.com bądź na www.youtube.com/kosmetyka89. Od razu przejdźmy do rzeczy. Co zrobić aby wykonać zdobienie farbkami akrylowymi?? Jest na to kilka sposobów. Możemy użyć lakieru matującego zwykłego tj. lakier matujący (np. vipera czy golden rose) nakładamy go po warstwie nabłyszczającej na koniec stylizacji paznokci. Po namalowaniu i wyschnięciu wzoru, możemy nabłyszczać paznokcie w dowolny sposób tj zwykłym lakierem, lakierem uv itp.
Kolejny sposób to użycie top coat matującego jako lakier hybrydowy tj. preparat ten nakładamy np po drugiej warstwie koloru (zamiast żelu nabłyszczającego). Postępujemy zgodnie z instrukcjami od producenta.Taką matującą hybrydę możemy dostać np od Semilac. Jeżeli nie posiadamy ani topu matującego hybrydowego ani zwykłego matującego lakieru- możemy użyć to co mamy. Mam tu na myśli wykonanie manicure hybrydowy jak zwykle: baza, 2 * kolor i top nabłyszczający. Następnie warstwę nabłyszczającą lekko matujemy blokiem polerskim. Jest to najdłuższa metoda (chociaż może w porównaniu z schnięciem topu matującego czas jest przybliżony) aczkolwiek nie wymagająca żadnych dodatkowych specyfików. Oczywiście zmatowione pazurki przemywamy cleanerem, alkoholem bądź np zmywaczem do paznokci (koniecznie bez acetonu bo to właśnie aceton rozpuszcza nam hybrydy). Następnie malujemy wzór farbami, czekamy aż wyschnie i nabłyszczamy.

Są to moje trzy sposoby na zmatowienie hybrydy przed nałożeniem farby. Farba ma lepszą przyczepność na matowych powierzchniach a sam kolor jest intensywny, nasycony. A jakie są wasze sposoby na matową hybrydę??

1 komentarz:

  1. Witam a jak jest ze ściąganiemściąganie farbek akrylowych z hybrydy ? Schodzą? Pozdrawiam 😊

    OdpowiedzUsuń