piątek, 6 marca 2015

Jak przedłużać paznokcie metodą żelową wraz z manicure hybrydowym??

Jak przedłużać paznokcie metodą żelową wraz z manicure hybrydowym?? 


Tipsy, tipsy....podobno wyszły już z mody. Teraz na rynku króluje Manicure Hybrydowy czyli lakiero żele. Co jednak gdy chcemy przedłużyć paznokcie metodą żelową na standardowym Tipsie i pokryć je hybrydami?? Jak to się robi? Od czego zacząć?? Co oznacza że Tipsy posiadają ABS? Dla najbardziej ciekawskich napiszę również, że żele IBD można łączyć z innymi żelami.Koniecznie musicie przeczytać Artykuł już teraz. Zapraszam serdecznie!

Wprowadzenie...


Szczerze przyznam, że jestem samoukiem i nie trzymam się sztywno zasad.Cała moja nauka w stylizacji paznokci to jeden wielki test. Łączę ze sobą metody, sprawdzam jak zachowują się produkty używając ich w sposoby nie przewidziane przez producentów. Tak właśnie uczymy się najszybciej... Dlaczego to piszę? Otóż napiszę wam dzisiaj jak przedłużyć paznokcie na tipsie metodą żelową wraz z hybrydami semilac. Użyjemy do tego m.in żelu IBD i tu właśnie cały szkopuł. Żele IBD są trójfazowe. Oznacza to że aby wykonać prawidłowo Stylizację paznokci, musimy użyć innych żeli od IBD. Żel, który ja użyję jest żelem budującym czyli potrzebowalibyśmy jeszcze Bonder (produkt podkładowy pod warstwę budującą) oraz żel wykańczający czyli żel nabłyszczający. My dzisiaj zrobimy całkowicie inaczej i taniej. Czy paznokcie będą się trzymać? O tym napiszę na końcu

Krok po kroku1)Przygotowujemy płytkę pod Tipsa- Pomijamy tutaj płyny do dezynfekcji, które są oczywiste. Na skórki nakładamy płyn do skórek po czym je odsuwamy np kopytkiem. Następnie skracamy paznokcie pilnikiem i matowimy płytkę blokiem polerskim. Przy samych skórkach możemy usunąć pozostałości frezarką. Odpylamy paznokcie przy pomocy szczoteczki i przemywamy paznokcie cleanerem, zmywaczem do paznokci bądź alkoholem izopropylowym.
2)Naklejamy Tipsy ABS- Na kieszonkę nakładamy klej z zastrzeżeniem że kleju powinnyśmy więcej nałożyć na boki kieszonek. Naklejamy Tipsy, skracały i opiłowujemy.W naszym przypadku piłujemy paznokcie na kształt szpiców. Na linię stresu możemy nałożyć płyn tzw. blender, który ułatwia piłowanie sztucznych paznokci. Nakładamy go tylko na miejsce, gdzie tips łączy się z paznokciem. Jak poznać że Tips jest dobrze opiłowany? Na płytce paznokcia nie powinno być widać że został doklejony Tips. Możemy to również wyczuć kiedy płytkę przejedziemy paznokciem. Nie powinnyśmy czuć żadnych uskoków w miejscu przyklejenia Tipsa. Odpylamy paznokcie, przemywamy paznokcie cleanerem, zmywaczem bądź alkoholem izopropylowym.
Co oznacza że Tipsy są ABS? Abs to tworzywo elastyczne, które nie łamie się tak często jak zwykłe Tipsy.
3)Nakładamy primer- Primer nakłada się punktowo tylko na naszą płytkę paznokcia
4)Pierwsza warstwa żelu- żel nakładamy bardzo cieniutko uważając na skórki. Utwardzamy paznokcie w lampie.
5)Budowanie paznokcia Tą czynność bardzo trudno jest opisać tak, aby nawet laik to zrozumiał. Chodzi o to aby najwięcej żelu było na linii stresu a mniej przy skórkach i przy brzegu paznokcia. Nakładamy żel na pędzelek a następnie żel zdejmujemy na linii stresu paznokcia. Następnie włosiem, nie przyciskając pędzla do płytki operujemy żelem w wyżej napisany sposób. Powstanie nam tzw. "garbek". Całość utwardzamy w lampie UV.

6) Opracowywanie paznokci- Teraz paznokcie przemywamy aby pozbyć się masy dyspersyjnej (czyli lepiącej). Następnie nadajemy ostateczny kształt paznokci. Jeżeli paznokcie zbudowałyśmy prawidłowo- piłowania dużo nie będzie. Wszystkie paznokcie matowimy a następnie przemywamy. Tak przygotowane paznokcie są gotowe na hybrydę.
7) Hybryda bez bazy- Uwaga! Na przedłużone paznokcie nie musimy nakładać bazy ponieważ baza jest to żel, który ma zwiększyć przyczepność hybryd do naturalnych paznokci. Jako, że mamy już Tipsy, żele nakładamy od razu bez lakieru bazowego. Nałóż pierwszą warstwę lakieru hybrydowego i utwardź w lampie. Następnie nałóż drugą warstwę żelu i utwardź w lampie.
8) Wykończenie- Kiedy hybrydy są gotowe, nakładamy lakier wykańczający czyli nabłyszczacz do...hybryd! Utwardzamy nabłyszczającą warstwę, przemywamy i nakładamy oliwkę na skórki. Prawda że proste??


Oczywiście hybrydy można zatopić czyli po warstwie bazowej nakładamy hybrydy a potem budujemy paznokcia. Metoda którą opisałam krok po kroku jest na tyle lepsza, że szybciej i łatwiej możemy pozbyć się hybryd z przedłużanych paznokci jeżeli są wykonane po budowaniu paznokci niż przed. Oczywiście sami znajdziecie swoją metodę hybrydowania.
Takie paznokcie utrzymują się normalnie jak paznokcie przedłużane. Nawet kiedy nie zastosowałam pod IBD bonder- paznokcie ładnie się trzymają bez zapowietrzeń. Lakier jaki użyłam do hybrydowania to piękny Semilac 094 pink gold.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz