piątek, 16 stycznia 2015

Vipera i folia transferowa


Vipera i folia transferowa


Szykując dla was Artykuł z podsumowaniem całej działalności jako Ambasadorka Vipera, nie mogłam się powstrzymać aby pomalować paznokcie lakierem.Nie mogłam jednak zdecydować się na konkretny kolor więc postanowiłam pomalować każdy paznokieć innym odcieniem. Czym jednak przyozdobić? Kolejne one stroke? Kolejne ozdoby? Padł wybór na.... folię transferową. Przecież jeszcze nie sprawdzałam jak folia ma się do lakierów z Vipery. Koniecznie zapraszam was na Artykuł w którym napiszę kilka słów o połączeniu lakierów vipery i folii. Nie zapomnę napisać również krok po kroku wykonania manicure z folią. Jesteście ciekawi?? Zapraszam

Jaki odcienie na paznokciach???Jak widzicie na pięciu paznokciach mam pięć odcieni. Omówmy na początek jakie to odcienie poczynając od kciuka: KCIUK:Lakier Jest nr. 548 Vipera kolekcja jesień- zima ( http://nailkosmetisch.npx.pl/readarticle.php?article_id=382) PALEC WSKAZUJĄCY: Natalis nr 217 Vipera (Zdobienie paznokci wraz z Natalis 287 w przygotowaniu) PALEC ŚRODKOWY: Natalis nr 287 (Zdobienie paznokci wraz z Natalis 217 w przygotowaniu) PALEC SERDECZNY: Focus on nr 905 Vipera ( http://nailkosmetisch.npx.pl/readarticle.php?article_id=369 PALEC MAŁY: Jest nr. 527 Vipera ( http://nailkosmetisch.npx.pl/readarticle.php?article_id=371) Wszystkie lakiery dostępne są oczywiście na www.vipera.com.pl


Folia Transferowa - krok po kroku


Folia transferowa jest to folia z nadrukiem, który jakby odbijamy na płytce paznokcia. Możemy do tego celu użyć zwykłych lakierów, żelów do paznokci w tym hybryd lub specjalnego kleju do folii transferowej. Essence ma w swojej ofercie owy preparat, który radzi sobie całkiem nieźle z foliami z innych firm niż własna. Ogólnie chodzi aby przytwierdzić naszą folię na warstwę dyspersyjną (lepką), do której folia się przyklei. Zaraz opiszę wam krok po kroku wykonanie zdobienia z folią transferową na lakierach Vipera.

1) Pomaluj paznokcie jakimkolwiek lakierem Vipera. Najlepiej aby to był lakier najbardziej kolorystycznie zbliżony do odcienia folii, którą chcemy odbić (jeżeli chcemy folię na całej płytce). Ja użyłam tylko fragmentów folii aby było widać kolor lakierów jakich użyłam do wykonania zdobienia.
2) Kiedy pierwsza warstwa lakierów wyschła, pomaluj paznokcie drugą warstwą lakierów i czekając kiedy podeschnie (nie do końca ma wyschnąć) przygotuj sobie kawałki folii transferowej.
3)Sprawdź czy na płytce paznokcia pojawia się masa dyspersyjna chodzi tutaj o lepkość. Lakier nie może być zbyt suchy (folia się nie odbije dokładnie) ani zbyt mokry. Przydaje nam się w tym wypadku znajomość lakieru. Jeżeli szybko zasycha, to nasza płytka będzie gotowa na folię szybciej i musimy się sprawnie uwijać. Średni czas zasychania lakierów to ok 60-90 sek. Czyli jednym słowem...pomaluj paznokieć lakierem, odczekaj ok 60 sek. aż lakier lekko przyschnie i....przejdź do kroku 4.

4)Nałóż folię na paznokieć i przez jakiś czas dokładnie dociskaj ją do płytki paznokcia w każdym miejscu (w zależności gdzie ma znajdować się folia). Kiedy już jesteś pewna że folia przykleiła się już dobrze do płytki, szybko oderwij folię z paznokcia (przypomina to czynność depilacji woskiem). Kiedy oderwiesz folię zauważysz że wzór odbił się a w ręku trzymasz tylko fragment folii, to jest przezroczysty element (dlatego nazywam to bardziej odbijaniem folii transferowej niż przyklejaniem).
5) Kiedy już nasza folia znajduje się na paznokciu, możesz pokryć paznokcie lakierem bezbarwnym. Niektóre lakiery typu "szkła" mogą rozmazywać folię na płytce dlatego użyj dosłownie zwykłego lakieru bezbarwnego. Kiedy on wyschnie, możesz użyć szkła aby paznokcie ślicznie się błyszczały.


Kilka ostatnich słów.

Jeżeli lakier szybciej zasechł na paznokciu, możesz użyć lakieru bezbarwnego. Moje zdanie na temat folii i lakierów jest takie, iż da się odbić folię na lakierze aczkolwiek o wiele szybciej pójdzie nam z klejem do folii.Jest to preparat specjalistyczny i lepiej radzi sobie z tego typu ozdobą. Zwykłe lakiery do paznokci jednak są po to, aby nadać naszym paznokciom kolor. Jeżeli chcesz użyć folii na lakierach z klejem to pomaluj dwukrotnie paznokcie lakierem Vipera i poczekaj aż wyschnie. Następnie nałóż klej do folii, odczekaj 60-90 s. i przyklej folię do paznokcia. Następne kroki z folią wyglądają identycznie jak powyżej (krok 4 i krok 5)


Mini Galeria z Viperą i folią transferową.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz