wtorek, 3 grudnia 2013

Recenzja poradnika "W oczekiwaniu na dziecko" -Heidi Murkoff,Sharon Mazel"W oczekiwaniu na dziecko" -Heidi Murkoff,Sharon Mazel


Większość kobiet marzy o rodzinie, dzieciach....kiedy marzenie zaczyna się spełniać, zdajemy sobie sprawę że nie za bardzo wiemy jak postępować z ciążą, jakie dolegliwości są prawidłowe a jakie wprost przeciwnie.Jesteśmy ciekawe jak rozwija się nasze maleństwo w brzuszku.Jednym słowem przydałby nam się poradnik, z którego możemy dowiedzieć się bardzo dużo a nawet jeszcze więcej! Mam dla was wspaniałą wiadomość. Tytuł mojej wspaniałej wiadomości to "W oczekiwaniu na dziecko". Zapraszam koniecznie do przeczytania recenzji książki.

592 stron odpowiedzi na Twoje pytania....


Jak już napisałam wcześniej, każda przyszła mama potrzebuje wsparcia. Oczywiście rady naszych mama i babć czy cioć są bardzo przydatne, jednak metody wychowania dzieci z przed trzydziestu lat mogą być obecnie lekko "stare".
"W oczekiwaniu na dziecko" jest bardzo grubym i obszernym poradnikiem który kosztuje ok 50 zł za miękką okładkę. Obecnie jest możliwość zakupienia poradnika w twardej oprawie za 10 zł większą kwotę od podstawowej.
Na początek pragnę was poinformować iż moja wersja poradnika jest z wydawnictwa REBIS a przełożona (książka) została przez P. Monikę Rozwarzewską.
Już na początku możemy zauważyć pięcio stronnicowy spis treści, który napisany jest w niezwykle czytelny sposób. Spis treści podzielony jest na siedem części w których znajdują się dodatkowo Rozdziały a w każdym z nich są opisane zagadnienia. Pozwala nam to na bardzo szybkie odnalezienie odpowiedzi na interesujące nas pytanie. Nie omieszkam powiedzieć, że jest to niesłychanie przydatne.
Oszczędzając wam czas w czytaniu tej recenzji, chciałabym napisać iż książka zawiera bardzo dużo przydatnych informacji dosłownie na każdy temat poczynając od okresu z przed ciąży po pierwsze tygodnie połogu. Poradnik czyta się bardzo szybko a sam język jest łatwy do zrozumienia.


Dodatkowym atutem jest nie tylko opisanie całej ciąży z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień wraz z ciekawymi obrazkami. Możemy spotkać informacje dotyczące nie tylko w Polsce, nie tylko dla matek, nie tylko dla zdrowych ciąż ale również dla ciąż problematycznych czy bliźniaczych. Co jest jeszcze interesujące- poradnik nie jest pisany tylko dla matek ( jak już wcześniej wspomniałam) ale również dla ojców co pozwoli im bardziej zrozumieć ideologię ciąży, przetrwać ciążę swojej wybranki i przygotować się na przyjście maluszka jak najlepiej.
Jeżeli chcemy szybko znaleźć jakieś zagadnienie np. niewydolność szyjki,zgaga, badania czy inne- możemy udać się na koniec książki gdzie znajduje się szesnaście stron Indeksu.
Wiadomo, iż ciąża to radosny czas. To czas gdzie cieszy się nie tylko maleństwo w brzuszku ale również rodzice, rodzice rodziców i dziadkowie rodziców. Zdarza się jednak, iż mimo starań....tracimy ciążę. Właśnie i na takie problemy zostajemy przygotowani poprzez poradnik "W oczekiwaniu na dziecko".


Kilka słów ode mnie...

Zapewne znacie już moje zdanie na temat poradnika "w oczekiwaniu na dziecko" aczkolwiek dla jasności....pochwalę się po raz kolejny. Moim zdaniem poradnik ten wart jest swojej uwagi i ceny. Książka napisana jest jasno i czytelnie, zrozumiale dla nas. Posiada ona ciekawe i przydatne porady i informacje. Wzbogacona jest o interesujące obrazki rysunkowe....
Zagadnień w książce jest na prawdę wiele i myślę że ciąża prowadzona przez lekarza wraz z " w oczekiwaniu na dziecko" dojdzie do rozwiązania zrozumiale i bez pytań.
Warto jest sięgnąć po tą książkę nie tylko przez przyszłe czy obecne mamy ale również przez tatusiów....
Mam dla was jeszcze jedną wiadomość, otóż istnieją książki tego samego pisarza które przeprowadzą nas kolejno przez kolejne lata naszej pociechy ale o tym w następnym artykule.Kilka zdjęć poradnika...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz